Dinamo București și FC Voluntari au deschis etapa cu numărul 7 din play-out-ul SuperLigii României, într-un meci disputat cu casa închisă pe stadionul Arcul de Triumf. Cele două au remizat, scor 1-1.

Dinamo BucurestiFoto: Inquam Photos / Stefan Constantin

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

Dinamo București - FC Voluntari 1-1

Gazdele au deschis scorul în minutul 35 al partidei prin Gnahore, care a marcat din interiorul careului cu un șut deviat.

Ilfovenii au restabilit egalitate după doar două minute prin Cascini, care a punctat cu o lovitură de cap perfectă.

În a doua repriză, Cascini a fost aproape de a-și aduce echipa în avantaj, dar șutul său a fost respins de Golubovic.

În minutul 53, centralul a dictat o lovitură de la 11 metri în favoarea lui Dinamo, după ce mingea l-a lovit în mână pe Radu Boboc, dar după consultarea VAR, lovitura de pedeapsă a fost anulată.

„Câinii” au irosit o șansă uriașă cu aproximativ un sfert de oră înainte de finalul jocului. Selmani a rămas singur cu Jesus Fernandez, dar portarul oaspeților a respins șutul acestuia.