Seară de coșmar pentru FCSB în Europa League. Toate reacțiile după umilința din Scoția

FCSB/Profimedia

FCSB a pierdut la scor meciul contra celor de la Rangers, echipa lui Ianis Hagi, în etapa cu numărul 3 a fazei ligii din Europa League, scrie Golazo.

FCSB a pierdut cu 4-0 meciul în fața celor de la Rangers. Scoțienii au marcat două goluri în fiecare repriză, în timp ce FCSB a avut un gol anulat pe nedrept în minutul 3.

Victoria și calificarea, cel puțin în play-off-ul optimilor, i-ar asigura campioanei României în jur de 2.000.000 de euro.

Rangers – FCSB, echipe de start

• Rangers: Butland – Tavernier, Balgoun, Souttar, Jefte – Barron, Roskin – Cerny, Lawrence, Bajrami – Dessers
  • Rezerve: Kelly, Pröpper, Diomande, Dowell, Sterling, Kasanwirjo, Igmane, McCausland, Fraser, McKinnon, Rice, Lovelace
  • Antrenor: Philippe Clement
  • FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Dawa, M. Popescu – Alhassan, Edjouma – Ștefănescu, L. Phelipe, Miculescu – Bîrligea
  • Rezerve: Vlad, Crețu, Panțîru, O. Popescu, Popa, Chiricheș, Baeten, Musi, Băluță, Radunovic
  • Antrenor: Elias Charalambous