Sari direct la conținut

Alt scandal cu Kosovo: fanii Farului au fost evacuați din cauza unui steag afișat

HotNews.ro
Mai mulți suporteri ai Farului au afișat steagul Serbiei și au scandat împotriva Kosovo FOTO: GOLAZO.ro

Mai mulți suporteri au Farului au afișat steagul Serbiei și au scandat împotriva statului Kosovo, azi, la debutul echipei feminine a clubului în Liga Campionilor, contra campioanei kosovare Mitrovica, scor 4-0.

Oficialii oaspeți au protestat, meciul a fost oprit, acel grup de fani fiind evacuat din tribună la cererea delegației kosovare. Și steagul Serbiei a fost îndepărtat. Jocul a fost reluat după șapte minute de discuții la marginea terenului.

Pe 12 septembrie 2023, partida România – Kosovo (2-0), din preliminariile Euro 2024, a fost suspendată 40 de minute după ce ultrașii tricolori au desfășurat un banner pe care scria ”Kosovo e Serbia”.