Skip to content
Sesizare pentru primaria Ploiesti, judetul Prahova

Circulatie supra-aglomerata pe artera Gara de Sud

Postata de: Autorul si-a declinat identitatea

La data: 01 Octombrie 2007

Tip: Reclamatie

Cod: 19385

< Inapoi la sesizari

Printeaza aceasta sesizare!

Trimite unui prieten

Circulatie supra-aglomerata pe artera Gara de Sud

Stimate Domn Primar,

Am rugamintea de a lua in atentia dv. doua probleme:

1. Circulatia pe artera Gara de Sud – Bariera Bucuresti, atat peste podul de la Timken cat si peste podul de lemn, este superaglomerata. Fac aceasta afirmatie in cunostinta de cauza fiind zona in care trec zilnic catre serviciu. Va sugerez REDESCHIDEREA pasajelor subterane din zona Timken si de la giratoriu pentru ca traficul este blocat EXCLUSIV de pietoni.

Acele pasaje exista DE CE nu le salubrizati, paziti si … folositi. Sau poate chiar acesta este dezavantajul ca exista. Ar fi fost mult mai interesant daca ar fi trebuit realizate.

2. Reabilitarea sau desfiintarea liniei de tramvai pe strada Stefan Greceanu: se cutremaura blocurile pur si simplu.

Primarul nu a raspuns inca la aceasta sesizare!

Comentarii facute la aceasta sesizare

01 Octombrie 2007, Corneliu

1) Subscriu si eu la propunerea de desfintare a trecerilor de pietoni si renovare a pasajelor subterane…se pierde prea mult timp pentru o amarata de trecere de pietoni. 2) Linia 101 desfiintata si inlocuita cu autobuze.

01 Octombrie 2007, Corneliu

1) Subscriu si eu la propunerea de desfintare a trecerilor de pietoni si renovare a pasajelor subterane…se pierde prea mult timp pentru o amarata de trecere de pietoni. 2) Linia 101 desfiintata si inlocuita cu autobuze.

www.domnuleprimar.ro