Sari direct la conținut

FCSB defilează către turul doi preliminar al UEFA Champions League – Următorul adversar, Maccabi Tel Aviv

HotNews.ro
Elias Charalambous Foto: Razvan Pasarica/SPORT PICTURES / imago sportfotodienst / Profimedia

FCSB a reușit cea de-a doua victorie în preliminariile UEFA Champions League. Campioana României a învins și în returul cu Virtus, disputat pe stadionul Steaua, scor 4-0 (11-1 la general).

FCSB – Virtus 4-0

FCSB este pregătită de turul doi preliminar al UEFA Champions League.

Formația antrenată de Elias Charalambous s-a distrat și în meciul retur cu cei de la Virtus și a câștigat și de această dată la scor, fără emoții.

Alexandru Băluță a deschis scorul pentru gruparea roș-albastră în minutul 20 al partidei, iar până la pauză, Malcom Edjouma a punctat și el în două rânduri, în minutele 28 și 36.

În a doua repriză, campioana României a continuat ofensiva la poarta lui Passaniti și a punctat și pentru a patra oară prin David Miculescu (min 72).

Scor final 4-0, 11-1 la general, iar FCSB se pregătește de dubla cu Maccabi Tel Aviv.