Sari direct la conținut

Hagi, umilit de Dan Petrescu! Ce s-a întâmplat la meciul direct

HotNews.ro
Gheorghe Hagi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Farul Constanta si CFR Cluj / FOTO sportpictures.eu via GOLAZO.ro

CFR Cluj a învins-o pe Farul în deplasare cu 3-0 într-un meci din etapa a 8-a din Liga 1.

Ardelenii veneau după o eliminare rușinoasă din Conference League, după 0-3 cu ciprioții de la Pafos.

CFR Cluj a învins-o pe Farul cu 3-0, la Ovidiu, și a urcat pe locul 4 în Liga 1, la egalitate cu Petrolul Ploiești. Deac, Bolgado și Korenica au marcat în cea de-a treia victorie consecutivă a echipei antrenate de Dan Petrescu în campionat.

Derby-ul de la Ovidiu a început cu ratarea lui Gabi Iancu din minutul 22. Atacantul a fost aproape de a înscrie după o pătrundere a lui Ganea.

Cinci minute mai târziu, Rocha a pătruns pe partea stângă a apărării lui Hagi și i-a pasat lui Deac, care l-a învins pe Buzbuchi.