„Becali și-a bătut joc de primul 11, însă FCSB a scos un egal pentru că a remediat tâmpeniile patronului pe parcursul reprizei secunde”

CFR Cluj - FCSB - FOTO: GOLAZO.ro

CFR a condus 2-0 pentru că Becali și-a bătut joc de primul 11, însă FCSB a scos un egal pentru că a remediat tâmpeniile patronului pe parcursul reprizei secunde.

Cele mai slabe echipe de start dintr-un duel CFR – FCSB din ultimii 2 ani. Pantea, Panțîru, Baeten, Fică, Boben, Păun. Prea mulți jucători sub anvergura unui astfel de meci.

Nivelul derby-ului a fost slab, în ciuda celor 4 goluri. Când în 90 de minute sunt aproape 80 de aruncări de la margine și faulturi, atunci acesta nu e fotbal de calitate.

Louis Munteanu a avut două execuții de mare atacant. Mai ales la primul gol, trebuie să revezi cu mare atenție reluarea ca să înțelegi cum a putut să bage acea minge în poartă. Semnele pe care le-a făcut după ce a marcat, erau la adresa lui Becali, care plânge că nu a reușit să-l transfere.