ATP Eastbourne: Favoritul numărul trei, eliminat în optimi

Alexander Bublik Foto: Mathias Schulz / Zuma Press / Profimedia

Alexander Bublik a fost eliminat în optimile turneului ATP de la Eastbourne, după ce a fost învins în două seturi de Aleksandar Vukic, scor 6-4, 6-4.

Alexander Bublik, învins în optimi la ATP Eastbourne de Aleksandar Vukic

Alexander Bublik (23 ATP) a fost eliminat în optimile turneului ATP de la Eastbourne.

Favorit numărul trei la acest turneu, Bublik a cedat în două seturi în fața lui Aleksandar Vukic (81 ATP), la capătul unui meci ce a durat doar 66 de minute.

A fost victoria cu numărul doi pentru Vukic în duelurile cu Bublik (Vukic conduce cu 2-1).

În faza sferturilor, Aleksandar Vukic îl va întâlni pe Yoshihito Nishioka (102 ATP), cel care a trecut în optimi de Marcos Giron (46 ATP), scor (8)6-7, 6-4, 6-2.

Eastbourne International este un turneu din categoria ATP 250, ce se desfășoară în perioada 24-29 iunie. Se joacă pe iarbă și este dotat cu premii totale în valoare de €740.160. Campionul en-titre este Francisco Cerundolo.