Skip to content
Continental Anvelope Timisoara, Foto: Continental

Continental spune ca a finalizat investitia de 10,5 milioane euro pentru eliminarea mirosului neplacut din zona fabricii de anvelope din Timisoara

Continental a primit in ultimii ani numeroase plangeri legate de mirosul insuportabil din jurul fabricii de anvelope din Timisoara, iar grupul german spune acum ca a finalizat investitia de 10,5 milioane euro pentru „reducerea perceptiei mirosului”. Lucrarile de instalare a echipamentelor s-au incheiat in octombrie, iar etapa curenta este de receptionare, reglaj si calibrare a sistemelor, spune compania.

Citeste articolul complet pe 0-100.ro