Sari direct la conținut

​FOTOGALERIE Citroen prezinta C-Elysee si C4 L, modele dedicate pietelor emergente. Primul dintre ele ajunge in Romania la final de 2012

HotNews.ro
Colaj Citroen C4 L si Citroen C-Elysee, Foto: 0-100.ro
Colaj Citroen C4 L si Citroen C-Elysee, Foto: 0-100.ro

​Citroen a anuntat lansarea a doua noi modele derivate din C4, vor fi comercializate intr-o serie de piete emergente, incepand cu ultimele luni din 2012. Citroen C-Elysee este un sedan de clasa C care va fi produs in Spania, lansarea lui in Romania fiind prevazuta pentru finalul acestui an. Al doilea model, C4 L, este mai mare si mai sofisticat si a fost dezvoltat in China pentru a fi produs in piata locala si Rusia.

Citeste articolul complet pe 0-100.ro

Abonați-vă la „Rațiunea, înapoi!”
Newsletterul săptămânal în care jurnalistul Gabriel Bejan explică cele mai importante evenimente din politică, economie și actualitate internațională.
Interviuri cu experți, reportaje exclusive și analize care pun lucrurile în perspectivă.
ARHIVĂ COMENTARII
INTERVIURILE HotNews.ro