Gabriela Ruse, în sferturile Roland Garros 2024 la dublu

Gabriela Ruse si Marta Kostyuk, Foto: Adrian Ilincescu/ HotNews.ro

Perechea formată din Marta Kostyuk și Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile Roland Garros, după ce a trecut în două seturi de Leylah Fernandez și Erin Routliffe, scor 6-1, 6-4.

Marta Kostyuk și Gabriela Ruse, victorie în duelul cu Leylah Fernandez și Erin Routliffe

Marta Kostyuk și Gabriela Ruse își continuă parcursul bun la dublu de la Roland Garros.

Cele două sportive au obținut marți calificarea în faza sferturilor, după ce au surclasat perechea formată din Leylah Fernandez și Erin Routliffe (favorite 9), în urma unui meci ce a durat o oră și 24 de minute.

În faza sferturilor, acestea vor înfrunta cuplul format din Mirra Andreeva și Vera Zvonareva. Cele două au trecut în optimi de echipa Ulrikke Eikeri / Ingrid Neel, scor 6-3, 6-2.