Sari direct la conținut

Michel Petrucciani ar fi implinit astazi 46 de ani

HotNews.ro

Cineva, acolo sus, a avut grija sa nu fiu un om obisnuit – spunea Petrucciani intr-un interviu. Cand spunea asta nu se referea la boala lui necrutatoare ci la marele talent cu care a fost binecuvantat.

– Ai idee unde te va duce muzica ta?

– Da, la moarte. Cand voi fi pe patul de moarte ma voi gandi: „ce pacat ca nu mai traiesc inca un an, as fi putut sa cant mult mai bine !”

Petrucciani a incetat din viata la 5 ianuarie 1999, la doar cateva saptamani dupa concertul din Bucuresti.

Urmariti un documentar de exceptie despre marele pianist.

Sau aici.

Ajută-ne să facem HotNews mai bun
Vrem să aflăm ce subiecte sunt importante pentru tine și cum putem îmbunătăți HotNews. Am pregătit un chestionar a cărui completare durează 5 minute şi care e anonim, dacă nu vrei să ne laşi adresa de mail. Nu e obligatoriu să răspunzi la fiecare întrebare, deși ne-am bucura. Orice contribuție ne ajută să luăm decizii mai bune.
Formular Feedback
ARHIVĂ COMENTARII
INTERVIURILE HotNews.ro