Skip to content

Motiunea: Hrebenciuc crede ca guvernul pica 100%

Liderul deputatilor PSD, Viorel Hrebenciuc, a declarat miercuri ca “motiunea va trece 100%”. Hrebenciuc a facut aceasta declaratie inainte de sedinta grupurilor parlamentare social-democrate, care preceda votarea motiunii de cenzura. Si Mircea Geoana s-a aratat increzator, declarand ca toti PSD-istii o vor vota, “cu doua-trei exceptii pe caz de boala serioasa”.

Ion Iliescu si Adrian Nastase au fost mai rezervati, primul declarand pentru NewsIn ca “orice are sanse”. Ex-premierul a refuzat insa sa dezvaluie daca va vota pentru motiune. “Voi vota in sensul ca voi fi prezent”, a declarat Nastase pentru NewsIn.