Sari direct la conținut

Romania devine un pion cheie in crearea masinilor care se conduc singure, dupa ce Continental a devenit partener cu IBM si Cisco in acest sens

0-100.ro
Condusul Autonom, Foto: Continental
Condusul Autonom, Foto: Continental

​Continental a anuntat la Salonul Auto de la Frankfurt (10-22 septembrie) ca a semnat un parteneriat cu IBM si Cisco pentru a dezvolta tehnologia ce permite masinilor sa se conduca singure, iar Romania devine astfel un pion cheie in crearea automobilelor de maine, prin inginerii pe care Continental ii are in Romania, reiese din declaratii ale lui Elmar Dagenhart, presedintele bordului de conducere al Continental.

Citeste articolul complet pe 0-100.ro

Abonați-vă la „Rațiunea, înapoi!”
Newsletterul săptămânal în care jurnalistul Gabriel Bejan explică cele mai importante evenimente din politică, economie și actualitate internațională.
Interviuri cu experți, reportaje exclusive și analize care pun lucrurile în perspectivă.
ARHIVĂ COMENTARII
INTERVIURILE HotNews.ro