Skip to content

Șefa FMI laudă bitcoin

Cotația bitcoin a crescut ieri cu 0,7%, la peste 8.000 de dolari pe unitate, în urma remărcilor făcute de șefa Fondului Monetar Internaţional (FMI), Christine Lagarde, referitoare la beneficiile aduse de criptomonede şi de tehnologia din spatele acestora — blockchain, care pot reduce costurile și spori siguranţa tranzacţiilor.

Citește mai departe și comentează pe StartupCafe.ro….