Skip to content

SIF Transilvania investeste 15 mil. euro in Covasna

SIF Transilvania este dispusa sa investeasca 15 milioane de euro in statiunea Covasna, in vederea modernizarii celor trei hoteluri de acolo.

Presedintele SIF Transilvania, Mihai Fercala, a declarat joi, la Sfantu Gheorghe, unde a avut o intalnire cu autoritatile locale si conducerea Camerei de Comert si Industrie, ca a luat decizia de a reabilita cele trei hoteluri si bazele de tratament pe care acest fond de investitii le detine in statiunea Covasna, obiective aflate in prezent intr-o stare avansata de degradare.