SuperLiga: CFR Cluj învinge Dinamo cu 3-2, după ce a revenit de la 0-2 / Ultimul gol, marcat în minutul 90+3

Stadionul Dr. Constantin Radulescu din Cluj Napoca / Sursa: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

Formaţia CFR Cluj a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa Dinamo, într-un meci din prima etapă a Superligii, în care a revenit de la 0-2.

Dinamo a înscris prin Cîrjan ’14 şi Abdallah ’34, relatează News.ro

CFR Cluj a revenit şi s-a impus datorită golurilor lui Deac ’42 (penalti), Bîrligea ’52 şi Tachtsidis.

CFR Cluj: Sava – Thaqi (Mogoş ’46), Kresic, M. Ilie, Camora – Artean (Păun ’80), K. Keita, Tachtsidis – Deac (Nkololo ’88), Michael (Bîrligea ’46), M. Kamara (Korenica ’70). Antrenor: Dan Petrescu.

Dinamo: Golubovic – Costin (Patriche ’82), Boateng, Homawoo, Opruţ – Milanov (Bani ’65), Gnahore, Cîrjan (Irimia ’71) – Abdallah (Caragea ’82), Astrit, Politic (Amzăr ’81). Antrenor: Zeljko Kopic.

Cartonaşe galbene: Bîrligea ’59, Kamara ’66, Tachtsidis ’84 / Politic ’41, Boateng ‘87

Arbitri: George Rareş Vidican – Mircea Mihail Grigoriu, Romică Bîrdeş – Viorel Nicuşor Flueran.

Arbitri VAR: Andrei Chivulete, Tunyogi Ferencz

Observatori: Szekely Zoltan, Claudiu Boaru