VIDEO SuperLiga: Dinamo, prima victorie din acest sezon – O nouă reușită de generic pentru Cătălin Cîrjan

Jucatorii lui Dinamo, Foto: Razvan Pasarica/SPORT PICTURES / imago sportfotodienst / Profimedia

Dinamo a reușit prima victorie din actualul sezon al SuperLigii României. Formația antrenată de Zeljko Kopic a câștigat disputa cu Petrolul Ploiești, scor 4-1.

Dinamo București – Petrolul Ploiești 4-1

Dinamoviștii au început în forță partida de pe stadionul Arcul de Triumf și au deschis scorul în minutul 12 prin Abdallah. Vârful câinilor a șutat năprasnic, direct la vinclu.

Tot Dinamo a fost cea care și-a majorat avantajul în finalul primei reprize (min 42), la o fază la care Cătălin Cîrjan a driblat 4 jucători ai Petrolului și l-a executat pe Zima.

În a doua repriză, Dinamo s-a distanțat și mai mult în minutul 60, când Milanov l-a servit excelent pe Selmani.

Prahovenii au redus din diferență prin Valentin Țicu (min 82), însă a fost prea târziu pentru a modifica soarta partidei.

Scorul final a fost stabilit de Dennis Politic în minutul 86, din penalty.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Dinamo București și Petrolul Ploiești.