VIDEO SuperLiga: Sepsi obține a doua victorie a sezonului

Jucătorii echipei Sepsi Foto: Razvan Pasarica/SPORT PICTURES / imago sportfotodienst / Profimedia

Sepsi Sfântu Gheorghe a obținut a doua victorie consecutivă din acest sezon al SuperLigii României, covăsnenii reușind să se impună cu scorul de 2-1 în fața celor de la Gloria Buzău.

Gloria Buzău – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-2

Oaspeții au deschis scorul la prima ocazie de gol a partidei. Ciobotariu a marcat în minutul 12 în urma unei lovituri de colț.

Marius Coman, fotbalistul adus de la Corvinul Hunedoara, a punctat pentru 2-0 în minutul 30, după ce Greab respinsese inițial șutul lui Varga.

Kallaku putea face 3-0 până la pauză, dar portarul gazdelor a respins șutul expediat de acesta.

Buzoienii au ieșit la atac în repriza a doua și au irosit prima mare ocazie de gol prin Traore, dar șutul său a fost respins în corner de Niczuly.

Tescan a redus din diferență în minutul 86, dar victoria a fost a covăsnenilor.