VIDEO SuperLiga: Universitatea Cluj, succes categoric în fața celor de la Hermannstadt

Ioan Sabău Ovidiu Foto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

Universitatea Cluj a obținut primul succes din acest sezon în SuperLiga României. Șepcile roșii au învins fără mari emoții Hermannstadt, scor 3-1.

Universitatea Cluj – Hermannstadt 3-1

Formația antrenată de Ioan Ovidiu Sabău a început excelent partida de pe teren propriu cu Hermannstadt, iar după doar șapte minute, Vladislav Blănuță a deschis scorul cu o lovitură de cap.

Masoero putea face 2-0 din centrarea lui Dan Nistor, însă Căbuz a respins mingea de sub bară.

În minutul 20, gazdele au făcut 2-0 prin Dan Nistor, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

Blănuță a făcut dubla în minutul 37, jucătorul împrumutat de la FC U Craiova 1948 reușind să reia în plasă din doar câțiva metri.

Sibienii au redus din diferență prin Bejan (min 41), care a marcat în urma unei lovituri de colț.

În a doua repriză nu au mai existat ocazii importante, astfel că tabela nu a suferit modificări.