Digi Sport: Reacţia premierului Ungariei, Viktor Orban, după victoria României la Mondialul din Japonia
Digi Sport

Viktor Orban, Foto: Flickr
România a învins dramatic Ungaria la Campionatul mondial de handbal feminin din Japonia – a fost un meci de infarct după ce reprezentativa maghiară conducea cu 26-24 în minutul 57, tricolorele au întors extraordinar soarta partidei marcând golul victoriei cu 8 secunde înainte de final.
Primul care le-a consolat pe adversarele României a fost premierul Ungariei, Viktor Orban. Aceasta a avut un mesaj de încurajare pentru învinse. „Capul sus! Aţi pierdut acum, în prezent, dar viitorul este al vostru!”
Abonați-vă la „Rațiunea, înapoi!”
Newsletterul săptămânal în care jurnalistul Gabriel Bejan explică cele mai importante evenimente din politică, economie și actualitate internațională.
Interviuri cu experți, reportaje exclusive și analize care pun lucrurile în perspectivă.
Interviuri cu experți, reportaje exclusive și analize care pun lucrurile în perspectivă.
ARHIVĂ COMENTARII