Doi studenți militari români au făcut un sistem de detectare a dronelor cu telefoanele mobile
Doi studenți români, de la Academia Forțelor Aeriene, au realizat un sistem care folosește smartphone-uri obișnuite pe post de senzori pentru detectarea dronelor de diverse tipuri și au fost premiați la hackathonul Defense-X, organizat de Academia Forțelor Terestre de la Sibiu.
Citește mai departe pe StartupCafe…