FOTO O lebădă blocată în mâl la Lacu Sărat, salvată de pompieri
- Redactia Hotnews
HotNews.ro
![Lebădă salvată din mâl, Foto: Probr.ro](https://hotnews.ro/wp-content/uploads/2024/04/image-2020-06-29-24142801-41-lebada-salvata-din-mal.jpg?w=768&h=373&crop=1)
Lebădă salvată din mâl, Foto: Probr.ro
O lebădă care a rămas blocată în mâl la Lacul Sărat, a fost salvată luni dimineață de către un echipaj de pompieri din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Brăila.
Luni dimineață, la ora 8.30, pompierii de la Detașamentul 2 intervenție al ISU Dunărea Brăila a fost solicitat să intervină pentru eliberarea unei lebede care s-a blocat în nămol la Lacu Sărat, transmite publicația locală Pro Brăila.
Pompierii brăileni au intervenit cu un echipaj de descarcerare și a salvat lebăda care se blocase în nămol, în Lacul Sărat, unde apa este foarte scăzută, Lacul fiind secat și în acest an.
Lebăda a fost salvată în mai puțin de jumătate de oră și a fost preluată de o echipă a Comisariatului Județean al Gărzii de Mediu Brăila.