Sari direct la conținut

VIDEO SuperLiga: Oțelul, victorie spectaculoasă la Botoșani

HotNews.ro
Dorinel Munteanu Foto: Razvan Pasarica/SPORT PICTURES / imago sportfotodienst / Profimedia

Oțelul Galați a început sezonul cu un succes în SuperLiga României, elevii lui Dorinel Munteanu câștigând spectaculos disputa cu FC Botoșani, scor 3-2.

FC Botoșani – Oțelul Galați 2-3

Băieții lui Dorinel Munteanu au început excelent partida și au deschis scorul după doar 6 minute prin Alexandru Pop, care a punctat din pasa lui Maciel.

Adams a fost aproape de a egala, însă execuția sa nu l-a păcălit pe portarul gălățenilor.

La a doua încercare, jucătorul gazdelor a restabilit egalitatea, în minutul 33.

După pauză, botoșănenii lui Bogdan Andone au trecut în avantaj, după golul înscris de Sebastian Mailat (min 56).

Oțelul nu a renunțat la joc și a reușit să întoarcă rezultatul în doar trei minute. Zivulic a reușit o dublă în minutele 65 și 68 și a stabilit și scorul final al partidei.