Adversara României de la EURO 2024, victorie categorică în ultimul meci de pregătire

Ucraina, nationala de fotbal, Foto: Mateusz Slodkowski / Zuma Press / Profimedia

Ucraina este pregătită de debutul la EURO 2024, după ce a învins categoric Moldova, scor 4-0, în ultimul meci de pregătire înainte de turneul final european din Germania.

Moldova – Ucraina 0-4

Ucraina a făcut spectacol în ultimul meci de pregătire înainte de Campionatul European din Germania.

Prima adversară a României de la turneul final european s-a distrat împotriva Moldovei și s-a impus cu scorul de 4-0, la capătul unui meci controlat cap coadă.

Selecționata pregătită de Rebrov a deschis scorul după doar două minute prin Yaremchuk, iar Tsygankov a dublat avantajul ucrainenilor înaintea pauzei (min 43).

În a doua repriză, Ucraina a continuat să controleze jocul și Dovbyk, jucătorul Gironei, a fus scorul la 3-0 în minutul 49.

Vârful de 26 de ani a trecut în rolul de pasator 6 minute mai târziu, când l-a servit excelent pe Sudakov, care a stabilit și scorul final al partidei.