Sari direct la conținut

Mariana Alexandru, fost procuror în DNA, a fost numită consilier al procurorului-șef DIICOT

HotNews.ro

Procurorul-şef al Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism (DIICOT), Felix Bănilă, a numit-o în funcţia de consilier pe Mariana Alexandru, fost procuror în cadrul DNA.

Actualul procuror-șef DIICOT, Felix Bănilă, a precizat, pentru agenția de presă MEDIAFAX, că a numit-o în funcția de consilier pe fostul procuror Mariana Alexandru.

Mariana Alexandru s-a pensionat în septembrie 2014 după ce a fost procuror-şef adjunct la Secţia de combatere a infracţiunilor conexe infracţiunilor de corupţie din DNA, șef al Secției fiind la vremea respectivă Lucian Papici.

Fostul procuror a lucrat în dosare precum „Zambaccian”, „Gala Bute”, dar și în cauzele în care au fost vizați Cătălin Voicu sau şi fostul ministru al Tineretului, Monica Iacob Ridzi, potrivit Mediafax.

ARHIVĂ COMENTARII
INTERVIURILE HotNews.ro